Bóg, Naród, Ojczyzna. Ojcowizna otwarta na świat - ogólnonarodowe zjednoczenie ugrupowań pod historyczną nazwą - Listy na adres: Postfach 800626, 65906 Frankfurt am Main
Blog > Komentarze do wpisu
Polsce potrzebna jest ZMIANA
Od Frankfurt

W dniu 23-02-2009 roku w Warszawie zostało powołane Stowarzyszenie ZMIANA. W skład Komitetu założycielskiego Stowarzyszenia weszły osoby reprezentujące różne środowiska polityczne o poglądach propaństwowych i patriotycznych. Zebranie uchwaliło Statut oraz dokonało wyboru tymczasowych władz Stowarzyszenia. Przewodniczącym Stowarzyszenia został Stanisław Adamski-Chwalibóg, zastępcami: Zygmunt Wrzodak, Mateusz Piskorski, Sylwester Chruszcz oraz prof. Zbigniew Wrzesiński. Stowarzyszenie jest organizacją społeczną ponad podziałami i dla każdego działacza społecznego, każdego obywatela niezaangażowanego politycznie, czy każdego polityka, który w swojej działalności politycznej kierował się interesem Polski jest miejsce, ponieważ sytuacja Polski wymaga od nas pojednania, w imię zwalczenia nadchodzącego kryzysu, złagodzenia jego skutków oraz budowy silnego, bezpiecznego i rozwiniętego gospodarczo Państwa Polskiego.

Celem stowarzyszenia jest obrona polskich interesów narodowych w gospodarce, ekonomii, polityce społecznej. Przedmiotem troski, dążeń i działań Stowarzyszenia ZMIANA” jest dobro naszego Narodu i Państwa. „ZMIANA” chce poprzez połączenie wszystkich sił propaństwowych zbudować realną alternatywę wobec wszystkich odpowiedzialnych za obecny stan państwa. PO, PIS, SLD, PSL – to te same twarze w różnych konfiguracjach i pod różnymi nazwami To te partie, ci politycy, są odpowiedzialni za upadek przemysłu, za gigantyczne zadłużenie państwa sięgające prawie 280 mld $, za krytyczny i karygodny brak jakiegokolwiek przygotowania do nadchodzącego kryzysu. Nadszedł moment na podziękowanie tym wszystkich politykom. Co to za mężowie stanu, co urządzają sobie zabawę w piaskownicy, zamiast kierować się odpowiedzialnością za państwo? Wojna o krzesło w samolocie – to główny obiekt zainteresowań politycznych obecnego prezydenta i niedoszłego prezydenta. Zamiast zajmować się ważnymi i kluczowymi dla bezpieczeństwa państwa sprawami traktują państwo, jako zabawę i prywatny folwark Tacy politycy powinny zostać natychmiast odsunięci od sprawowania władzy.

Jesteśmy w sytuacji dramatycznej we wszystkich strategicznych dziedzinach państwowości. Polska nie ma doktryny obronnej, kolejne rządy doprowadziły Wojsko Polskie do ruiny. Planowane jest wysprzedanie polskiej energetyki, co jak przewidują eksperci będzie skutkować gigantycznymi podwyżkami energii. Kolejne rządy są antyrodzinne, antypaństwowe, antyrozwojowe. Nie buduje się infrastruktury, bo zniszczono polską gospodarkę, która w normalnych warunkach prawidłowego funkcjonowania powinna współfinansować budowę dróg, czy infrastruktury. Czas odesłać na polityczną emeryturę obecnie zasiadających w Sejmie polityków. Czas na polski rząd budujący państwo. Czas by wreszcie nastała długo oczekiwana ZMIANA!

Co między innymi proponujemy??? W obliczu zbliżającego się kryzysu, do którego rządzący nie przygotowali Polski przedstawiamy realny, skuteczny program przeciwdziałania kryzysowi, tak, by w tym trudnym okresie rozpocząć natychmiastowe odbudowanie Państwa. Kluczową kwestią jest niezwłoczne powołanie dwóch KONCERNÓW NARODOWYCH – Narodowej Grupy Finansowej– opartej na połączeniu PKO BP i PZU S.A oraz wykupienie przez nią innych banków. Banki powinny być państwowe lub w rękach krajowego kapitału. Obecnie banki znajdują się w rękach obcych, głównie niemieckich i poprzez spekulacje wypompowują nasze oszczędności do banków – matek m.in. w Niemczech. Temu ma zapobiec Narodowa Grupa Finansowa, która będzie wspierać rodzimą przedsiębiorczość, tak, aby Polacy mogli łatwiej uzyskać kredyty inwestycyjne.

Drugim koncernem mającym podnieść na nogi gospodarczo Polskę ma być Narodowy Koncern Przemysłowy, oparty na przemyśle stoczniowym i zbrojeniowym. Ma to być przedsiębiorstwo tak skonstruowane, że każdy produkt finalny – czy to w postaci statku, czy innego towaru wyprodukowanego w przemyśle ciężkim, będzie złożony z elementów wytworzonych tylko w Polsce. Od przysłowiowej śrubki wyprodukowanej w małym zakładzie rzemieślniczym po wielkie silniki, cały ciąg technologiczny ma być w rękach krajowych. To gwarantuje ciągłość produkcji oraz niezależność od konkurencji zagranicznej. Jakakolwiek ingerencja obca w ciąg produkcyjny oraz w zabezpieczający, pod względem finansowym polską produkcję, system bankowy jest istotnym zagrożeniem dla gospodarki i bezpieczeństwa państwa.

Polska tylko wtedy będzie bogata jak będzie tu odbywać się produkcja oparta na dużych państwowych koncernach i współpracujących z nimi tysiącami małych i średnich prywatnych polskich przedsiębiorstw i gdy produkt finalny będzie eksportowany za granicę, przy silnym wsparciu państwa.

Dość zamykania polskiego przemysłu i wyrzucania ludzi z pracy. Musi wreszcie nadejść prawdziwa ZMIANA.

Polska w końcu musi stać się przedmiotem, a nie podmiotem w stosunkach międzynarodowych. W sprawach zagranicznych powinniśmy wreszcie zrozumieć, że Polska nie ma przyjaciół ani wrogów, ale ma przede wszystkim polskie interesy. Nasze strategiczne położenie geograficzne ma być naszym atutem, który jesteśmy w stanie przekuć w dobrobyt obywateli i siłę państwa. Prymat interesu państwowego nad każdym innym ma być wyznacznikiem dla całej administracji państwowej i wszystkich państwowych służb.

Należy podkreślić, że polską politykę prowadzi się za polskie pieniądze. Niedopuszczalnym jest przyjmowanie pieniędzy na prowadzenie działalności politycznej z zagranicy. Niedopuszczalnym z punktu widzenia racji stanu państwa jest bezmyślna i antypaństwowa zgoda na amerykańską tarczę rakietową w Polsce, w czym oczywiście przodują PO, PIS, czy także przegrani byli liderzy LPR. Nikt myślący po polsku na takie działania się nie godzi!

ZMIANA, jaka w najbliższym czasie nadejdzie w Polsce przywróci Polskę na właściwe tory, to skierowanie na kurs strategicznego programu dla Polski, ZMIANA to Polska naszych marzeń.

Natomiast PO, PIS, SLD, PSL to główni decydenci skierowania Polski na bocznicę, to ich polityka pchnęła nasz kraj w ślepy zaułek, to on wybrali drogę zastoju, to brak nowoczesności, stagnacja wyprzedaż skarbu narodowego, bezrobocie, zmuszanie obywateli do emigracji, niszczenie nauki i przemysłu, to ciągłe awantury dotyczące tematów zastępczych.

Szczegółowo opracowany w formie projektów ustaw, strategiczny program dla Polski, zostanie przedstawiony przez ekspertów z wszystkich dziedzin państwowych w najbliższym czasie. Stowarzyszenie ZMIANA ma na celu zbudować szerokie poparcie ponad podziałami partyjnymi, historycznymi, czy personalnymi, w imię realizacji strategicznego programu naprawczego dla Polski, tak, aby jego jak najszybsze wdrożenie przyczyniło się do złagodzenia skutków nadciągającego kryzysu ekonomicznego.

Polska staje w obliczu wielkiego kryzysu. Rządzący od 20 lat demokratyczną Polską zmarnowali szansę, osłabili i zadłużyli Polskę. Ich zaniedbania, brak państwowotwórczego myślenia, a niejednokrotnie zamierzone kunktatorstwo teraz, w dobie kryzysu, szczególnie dadzą nam się we znaki. Ale jest szansa, gdyż w oparciu o strategiczne, propolskie programy naprawcze, wprowadzone z żelazną konsekwencją jesteśmy w stanie w ciągu kilku lat odbić się od tego dna, do którego wciągnęli nas ci politycy. Potrzebna jest ZMIANA, by wypłynąć na wody dobrobytu oraz rozwoju. Zarząd Tymczasowy jest komitetem organizacyjnym. Pierwszy Zarząd wybrany na Zjeździe Założycielskim będzie szerokim forum wszystkich propaństwowych środowisk, które zdecydują się na uczestniczenie w tej formule organizacyjnej oraz programowej. Tak jak w sytuacjach zagrażających naszemu bytowi narodowemu Polacy potrafili się zjednoczyć, tak teraz jeszcze raz Ojczyzna wymaga od mądrości i tej mądrości sobie oraz wszystkim, kierującym się dobrem Polski życzymy. W mądrości i jedności siła nadchodzącej ZMIANY.

Zarząd Tymczasowy

Stowarzyszenia ZMIANA

/-/ Stanisław Adamski – Chwalibóg
/-/ Sylwester Chruszcz
/-/ Mateusz Piskorski
/-/ prof. Zbigniew Wrzesiński
/-/ Zygmunt Wrzodak
środa, 25 lutego 2009, reakcja

Polecane wpisy

Komentarze
2009/02/25 23:19:32
Jest potrzebna, ale po 20 latach już w nic nie wierzę...
-
reakcja
2009/02/26 16:36:51
Tak. Czas na ZMIANĘ.
To jednak nie jest droga do ZMIANY.
To tylko droga do koryt ludzi obłudnych.
Nie mam czasu ale jak go znajde to dokładnie opiszę o co w tym kolejnym oszustwie szykowanym ogłupionym Polakom chodzi.
Na razie niech wystarczy :glos.com.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1065&Itemid=76
Pozdrawiam
ppłk o dotąd złosliwie i przestepczo nie ustalonym statusie Edward Makowiecki
opozycja.blox.pl/2009/02/Tak-Czas-na-ZMIANE.html
-
reakcja
2009/02/26 16:39:12
Podzielam, że to tylko ZMIANA metody dotarcia do koryta.
Nic więcej.
Szkoda, że Pan Wrzodak w rozesłanym komunikacie nie pochwalił się, że po swoim wieloletnim posłowaniu na podkarpaciu pozostawił 'plażę' w zakresie budowy zaplecza organizacyjnego - przyczyniając się w ten sposób do przesunięcia elektoratu na PiS. Uaktywniał się medialnie - z opcją na "ja" - tylko w okresach wyborów.
Józef Bizoń
-
Gość: Raynold, *.ostnet.pl
2009/02/27 22:25:40
Panie Bizoń, dlaczego wprowadza Pan niezorientowanych do końca ludzi w błąd ?
I nie wierzę że nie zna Pan dokładnie sprawy mieszkając na Rzeszowszczyźnie...

PS. A może napisze Pan wspomnienia o sobie, powiedzmy z okresu około 15 lat temu które chętnie porównamy z rzeczywistością !
-
Gość: A.P., *.jck.clearwire-dns.net
2009/05/21 15:00:30
Panie i Panowie POLACY !
Kiedy wreszcie sie zjednoczycie,przestaniecie byc zlosliwi,zazdrosni i zawistni oraz przyjmiecie JEDNO POLSKIE PRZYWODZTWO W RATOWANIU POLSKI ???
NIECH TO BEDZIE W KONCU POLSKA NIEPARTYJNA ZMIANA.

Wszystko wskazuje na to,ze jestescie tylko stowarzyszeniem,wiec chwala wam za to,ze to nie bedzie kolejny zlob partyjny i niech WAS BOG BLOGOSLAWI -POLSKI i WSZYSTKICH LUDZI BOG,KTORY NIKOGO NIE WYBIERA I NIE WYWYZSZA !!!
Moze juz nastal czas aby to zrozumiec ,wszystkie swoje stare grzechy przekazcie Bogu do rozliczenia i myslcie do przodu a nie do tylu.
PROSZE WAS - BADZCIE POLAKAMI !

Augustyn P.
Floryda-USA
21.V.2009r.
-
Gość: A.P., *.jck.clearwire-dns.net
2009/05/21 15:02:00
Panie i Panowie POLACY !
Kiedy wreszcie sie zjednoczycie,przestaniecie byc zlosliwi,zazdrosni i zawistni oraz przyjmiecie JEDNO POLSKIE PRZYWODZTWO W RATOWANIU POLSKI ???
NIECH TO BEDZIE W KONCU POLSKA NIEPARTYJNA ZMIANA.

Wszystko wskazuje na to,ze jestescie tylko stowarzyszeniem,wiec chwala wam za to,ze to nie bedzie kolejny zlob partyjny i niech WAS BOG BLOGOSLAWI -POLSKI i WSZYSTKICH LUDZI BOG,KTORY NIKOGO NIE WYBIERA I NIE WYWYZSZA !!!
Moze juz nastal czas aby to zrozumiec ,wszystkie swoje stare grzechy przekazcie Bogu do rozliczenia i myslcie do przodu a nie do tylu.
PROSZE WAS - BADZCIE POLAKAMI !

Augustyn P.
Floryda-USA
21.V.2009r.
-
Gość: A.P., *.jck.clearwire-dns.net
2009/05/21 15:04:14
Panie i Panowie POLACY !
Kiedy wreszcie sie zjednoczycie,przestaniecie byc zlosliwi,zazdrosni i zawistni oraz przyjmiecie JEDNO POLSKIE PRZYWODZTWO W RATOWANIU POLSKI ???
NIECH TO BEDZIE W KONCU POLSKA NIEPARTYJNA ZMIANA.

Wszystko wskazuje na to,ze jestescie tylko stowarzyszeniem,wiec chwala wam za to,ze to nie bedzie kolejny zlob partyjny i niech WAS BOG BLOGOSLAWI -POLSKI i WSZYSTKICH LUDZI BOG,KTORY NIKOGO NIE WYBIERA I NIE WYWYZSZA !!!
Moze juz nastal czas aby to zrozumiec ,wszystkie swoje stare grzechy przekazcie Bogu do rozliczenia i myslcie do przodu a nie do tylu.
PROSZE WAS - BADZCIE POLAKAMI !

Augustyn P.
Floryda-USA
21.V.2009r.